17.06.2012

Dispatchwork na kępińskim Dworcu Kolejowym17 czerwca odbyły się warsztaty plastyczne projektu „Odwaga cywilna odwagą sceniczną!” realizowanego w ramach programu „Równać szanse - Ogólnopolski Konkurs Grantowy” organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży dzięki dotacji z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Projekt ma łączyć wiedzę z wielu technik twórczej ekspresji. Koordynatorkami działań są Agata Józefowicz i Joanna Walas działające w ramach Stowarzyszenia Kulturalnego EURO-ART przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.

Projekt przeznaczony jest dla 25 osobowej grupy kępińskich licealistów, którzy jeszcze przez 5 miesięcy będą próbowali sprawdzać się w nowych sytuacjach.

„Warsztaty plastyczne postanowiliśmy oddalić od stereotypowego ich postrzegania i twórczo zadziałać w przestrzeni. Dobrym materiałem okazał się dwupoziomowy kępiński dworzec - obiekt, który dawno już ma za sobą czasy świetności, ale wciąż inspiruje.”

Działania wpisały się w projekt „Dispatchwork”. Idea ta została zainicjowana przez berlińskiego artystę Jana Vormanna, który to mając dość szarych miast postanowił zreperować je kolorowymi klockami lego. Jak mówią autorzy: „Działaliśmy kontrastem: szarość muru - kolor, gładkie - chropowate, ostre krawędzie - owalne kształty kamienia. Naprawiona ściana kępińskiego dworca przyciągała wzrok pasażerów - zwłaszcza tych młodszych. Warto zaznaczyć, że jest to projekt rozgrywający się na całym świecie. Ludzie w najdalszych zakątkach układają klocki lego konstruując nową rzeczywistość. Na stronie : http://www.dispatchwork.info można oglądać dokumentację. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie się tam
i Kępno.

Tekst i zdjecia: J. Walas

<<< GALERIA ZDJĘĆ


Napisali o warsztatach:

SUD TV >>>

EURO-ART

powrót
strona główna