„Wylicytowałem serduszko, aby pomóc dzieciom”


Od 14 lat Kępińskie "Złote Serduszko" wspomaga finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwota z jego sprzedaży wyniosła 5.000,00 zł.

W poniedziałek, 27 stycznia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się uroczyste przekazanie Kępińskiego "Złotego Serduszka". W tym roku jego fundatorem był Spółdzielczy Bank Ludowy w Kępnie. Zwycięzcą licytacji przeprowadzonej na antenie Radia SUD 12 stycznia 2014 roku została Fabryka Mebli "Stollech" Justyna i Lech Jóźwiakowscy z Piasek, która zaoferowała kwotę pięciu tysięcy złotych. Kępińskie "Złote Serduszko" jest w całości wykonane ze złota i wręczane zwycięzcy licytacji ze specjalnym certyfikatem zapewniającym o jego oryginalności. Od 14 lat wykonuje je Zenon Wróbel.


Na spotkanie do biblioteki powiatowej przybyli: Wicestarosta Kępiński Ryszard Dachowski, Prezes Zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego Adam Hofman, Wiceprezes Zrządu Jan Trojak, Justyna i Lech Jóźwiakowscy, Zenon Wróbel, Ordynator Oddziału Noworodków kępińskiego szpitala dr. n. med. Marian Nawrot, Harcmistrz Wiktor Gruszka. Gości powitał Dyrektor biblioteki i jednocześnie główny organizator kępińskich finałów WOŚP Wiesław Walas. W imieniu kępińskiego sztabu WOŚP "Złote Serduszko" przekazał na ręce Pani Justyny Jóźwiakowskiej Prezes Zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Kępnie Adam Hofman.

Ordynator Oddziału Noworodków Marian Nawrot przedstawił gościom wykaz sprzętu jaki kępiński szpital otrzymał od Fundacji WOŚP od 1995 do 2014 roku. Wartość tego sprzętu to około 350 tys zł. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić sytuację, gdyby tego sprzętu nie było w Kępnie. Korzystają z niego regularnie mali pacjenci kępińskiego szpitala. Polska jest jedynym krajem, gdzie powszechnie prowadzi się badania słuchu u noworodków, jest to możliwe dzięki Fundacji WOŚP. "Cały program badania pielęgniarki wykonują bezpłatnie. Trzeba tutaj docenić ich pracę, pracę całego personelu" - mówił Marian Nawrot.


Posiadanie kępińskiego Złotego Serduszka WOŚP stało się już prestiżem w kręgach kępińskich przedsiębiorców. Co roku kwoty z jego sprzedaży są bardzo wysokie. Rekordowy był też kępiński 22 Finał. Łączna kwota, która została zebrana (kwestujący wolontariusze, licytacja gadżetów i Złote Serduszko) to 77.362,80 zł - "To o sześć tysięcy więcej niż rok temu" - mówi szef sztabu Wiesław Walas. "Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć do tego sukcesu swoją cegiełkę" - podsumował spotkanie Adam Hofman Prezes Zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Kępnie.Napisali o wydarzeniu:

Radio SUD >>>

Tygodnik Kępiński
Ilustrowany Tygodnik PowiatowyStrona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno