20.05.2014

Projekt Stowarzyszenia Kulturalnego EURO-ART „Kępińskie Detale”


20 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło sie spotkanie młodzieży uczestniczącej w nowym projekcie Stowarzyszenia pt.: „Kępińskie Detale”


Kępińskie detale - projekt realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART w ramach specjalnego programu „Równać Szanse” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Partnerem merytorycznym projektu jest Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Zaplanowane działania są częścią ogólnopolskiego projektu „25 lat - razem 89” upamiętniającego 25-lecie przemian ustrojowych w Polsce i dotyczą zmian lokalnej architektury, planowania przestrzennego oraz funkcjonowania miejsc zrewitalizowanych po 1989 roku.

Projekt jest adresowany do 15-osobowej grupy uczestników w wieku 13-19 lat zainteresowanych sztuką, historią, historią sztuki, architekturą i fotografią.

W planie: - spotkania tylko dla uczestników
- spotkania otwarte
Głównym zadaniem dla uczestników będzie wybranie i sfotografowanie 15 budynków z okolic Kępna oraz opisanie na nich najciekawszych detali architektonicznych - zdjęcia zostaną wykorzystane w publikacji, którą będziemy rozpowszechniać. Realizacja projektu da młodzieży szansę na zdobycie wiedzy o przemianach architektury lokalnej, które nastąpiły po 1989 roku i o tym, co niosły ze sobą te zmiany w obszarze lokalnego życia społecznego i kulturalnego. Pozwoli pokazać te zmiany innym i zainteresować ich historią oraz działaniami rewitalizującymi miejsca lokalne.

Termin działań: maj - czerwiec


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno