21-22.06.2014

„Z inicjatywą w przestrzeń” - Bezpłatne szkolenie dla organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą.

21-22 czerwca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach projektu „Z inicjatywą w przestrzeń” odbyło się bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych pracujących z młodzieżą (szkoły, biblioteki, ośrodki kultury). Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak zrealizować w swojej miejscowości działania według metody Projektu Modelowego „Teatr w przestrzeni”. Pracując metodą warsztatową beneficjenci dowiedzieli się kogo zaprosić do działania i jak budować grupę, jakie działania artystyczne mogą wykorzystać, czego potrzebują by je zrealizować, jakie warsztaty mogą wykorzystać przygotowując się do wydarzenia, co zyskają młodzi. Na szkoleniu zostały przedyskutowane podczas pracy w grupach zagrożenia, które mogą osłabić projekt i inspiracje, które mogą go wzbogacić. Uczestnicy dowiedzieli się jak promować swoje działania, zostały również zaprezentowane narzędzia ewaluacji działań.

Szkolenie uzupełniały warsztaty teatralne, które poprowadził dr Marek Chojnacki - kulturoznawca, wykładowca na UAM w Poznaniu, reżyser spektakli teatralnych, autor kampanii reklamowych. Organizatorzy szkolenia przewidzieli dla uczestników indywidualne konsultacje oraz możliwość otrzymania grantu w wysokości 2 tys. zł na przeprowadzenie działań w swojej miejscowości. Projekt „Z inicjatywą w przestrzeń” jest realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie a finansowany jest ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse 2013 - Projekty Modelowe - Replikacje”