18.10.2014

„Dwa światy” wystawa fotografii w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie

W nawiązaniu do przemian kulturowych, społecznych i architektonicznych, jakie nastąpiły w Polsce po 1989 roku postanowiliśmy pokazać zmiany, które nastąpiły w naszym mieście. Na zaprezentowanych fotografiach spotykają się ze sobą dwa światy - rzeczywistość minionego PRL-u i teraźniejszość, która bywa czasem zaskakująca. Czy to, co zmieniło się w naszym otoczeniu jest w jakimś stopniu wynikiem zmian w mentalności ludzi po roku 1989, czy to wymuszenia nowego politycznego systemu? Jak zmienia się świat wokół nas? Czy zauważamy te zmiany? Warto tę wystawę zobaczyć i o niej porozmawiać.


Wystawa, której otwarcie nastąpiło 18 października 2014 r. w bibliotece powiatowej jest częścią II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, który odbywa się pomiędzy 13 a 31 października 2014 r. w całej Wielkopolsce. Festiwal jest pomyślany jako wojewódzki przegląd miejsc w których regularnie prezentowana jest ambitna fotografia, a jego celem - promowanie wielkopolskich twórców. Do udziału w imprezie akces partnerstwa zgłosiło szereg instytucji i organizacji pozarządowych z 43 wielkopolskich miast, którzy na swoim terenie organizują wystawy, spotkania i warsztaty fotograficzne (łącznie ok. 80 imprez). Istotnym elementem Festiwalu będzie 20 wystaw w galeriach Poznania.


Autorami zdjęć, które są prezentowane na kępińskiej wystawie są członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego EURO-ART działającego przy bibliotece powiatowej, natomiast fotografie archiwalne pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat, a ich autor jest nieznany. Wystawa będzie czynna do 31 października w godzinach od 9.00 do 17.00. Zapraszamy.

Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno