04.10.2014

Turniej Yu-Gi-Oh! W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie

W sobotę 4 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbył się pierwszy w powiecie turniej Yu-Gi-Oh! Jest to popularna gra karciana oparta na motywach serialu. Serial na bazie anime i mangi opowiadający historię chłopca grającego w karty, stworzoną przez Kazuki Takahashi w Polsce można było oglądać w telewizji. Gra karciana zyskała bardzo dużą popularność i ma mnóstwo zwolenników. Na całym świecie organizowanych jest wiele turniejów, które zrzeszają entuzjastów karcianych pojedynków. Gracze dysponują taliami specjalnych kart, przy użyciu których toczą pojedynki z przeciwnikami.

W Kępnie taki turniej odbywał się po raz pierwszy, a jego organizatorami przy współpracy biblioteki byli: Krystian Kossarzecki i Michał Chrupała z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Kępnie. Nagrodzono czterech graczy, którzy po całodziennych zmaganiach okazali się najlepsi:
I miejsce - Filip Michta - Wrocław
II miejsce - Lech Krawczyk - Wrocław
III miejsce - Jakub Cankudis - Wrocław
IV miejsce - Dawid Dachowski - Nysa

Według samych graczy ekscytującą częścią tej gry jest także kolekcjonowanie samych kart, ponieważ oprócz talii podstawowej istnieją różne talie dodatkowe, które zwiększają szanse na wygraną. Karty są pięknie wydane i oprócz wizerunku postaci zawierają jej podstawowy opis i moce jakie można wykorzystać w grze. W Internecie powstają wciąż nowe strony i fora zrzeszające fanów Yu-Gi-Oh! Powstała nawet wersja tej gry on-line.