13.11.2014 godz. 17.00

„Przyroda w moim obiektywie” - wystawa fotografii Pawła Pawlaka


P A W E Ł P A W L A K
Fotografuje od lat 80-tych, ale dopiero od przeszło dekady fotografia stała się jego największą pasją, której poświęca prawie każdą wolną chwilę. W jego portfolio można znaleźć pace z niemal każdego gatunku fotografii, ale najwięcej czasu spędza dokumentując piękno otaczającej przyrody.

W 2009 jako członek założyciel, współuczestniczył w tworzeniu Stowarzyszenia Nikon Klub Polska, które to zorganizowało m.in. dużą wystawę fotograficzną pt.: „Ptaki Polskie”. Wystawa, zawierająca łącznie 50 zdjęć, z czego 9 prac Pawła Pawlaka, gościła m.in. w tak prestiżowych miejscach jak Muzeum Przyrodnicze WPN, Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym TPN, czy wreszcie w Centrum Edukacji Przyrodniczej - Natur Bornholm.

Jego prace wykorzystywane były w wielu publikacjach, tablicach edukacyjnych, portalach internetowych a także w postaci wielkoformatowych wydruków zdobią pomieszczenia wielu instytucji i mieszkań.

Członek ZPFP, OTOP, NPS. Organizator i współorganizator warsztatów fotograficznych.
Niektóre osiągnięcia: Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych: Foto-Eko 2008, Foto-Eko 2009, Foto-Eko2010, XVIII Konkurs Fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego, XIX Konkurs Fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego. Ogólnopolski Konkurs ZPFP „Fotograf roku 2014”.

Współautor wystaw pokonkursowych: Foto-Eko 2008, Foto-Eko 2009, Foto-Eko2010, Foto-Eko2011, Foto-Eko2012, XVII Konkurs Fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego, XVIII Konkurs Fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego, XIX Konkurs Fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego, ZPFP Fotograf roku 2014.
Współautor wystawy „Ptaki Polskie” organizowanej przez NKP.
Posiadacz tytułu Fotografa Roku OD ZPFP 2014

więcej zdjeć do obejrzenia na stronie >>> http://pawelpawlak.smugmug.com/

„Przyroda w obiektywie" Fotografa Roku - wernisaż wystawy14 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie otwarto wystawę fotografii przyrodniczej pt.: „Przyroda w moim obiektywie”. Autorem zdjęć jest Paweł Pawlak, kępnianin, który fotografuje już od lat 80-tych, a od przeszło dekady fotografia stała się jego największą pasją, której poświęca prawie każdą wolną chwilę. Jego prace znajdują się w wielu publikacjach, tablicach edukacyjnych, portalach internetowych a także zdobią pomieszczenia różnych instytucji i mieszkań. W jego portfolio znajdziemy pace z niemal każdego gatunku fotografii, ale najwięcej czasu spędza dokumentując piękno otaczającej przyrody. Na wystawie w sali biblioteki znalazły się zdjęcia z różnych zakątków Europy. Możemy podziwiać świat, który odznacza się niezmąconym spokojem i pięknem.

Wernisaż był okazją do spotkania z autorem, można było posłuchać opowieści o trudach i niewygodach takiej pasji. Wbrew pozorom zrobienie dobrego zdjęcia zwierzętom, które z natury nie lubią pozować jest ogromną sztuką. Trzeba mieć szczęście, aby za dnia sfotografować borsuki, czy dojrzeć wśród trzciny świetnie maskującego się Bączka. Zdjęcie to Paweł Pawlak zrobił na kępińskich Stawach Morka. Wiele prac, które znalazły się na wystawie otrzymało nagrody na prestiżowych konkursach fotograficznych. Paweł Pawlak został uhonorowany tytułem „Fotograf Roku 2014” przez Okręg Dolnośląski Związku Polskich Fotografów Przyrody. „Przyroda w moim obiektywie” to wystawa, wobec której nie można pozostać obojętnym.
Zapraszamy do oglądania.Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno