17.02.2017

Cała Polska czyta dzieciom - Dzień Kota w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie


17 lutego 2017 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom zorganizowała głośne czytanie dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie. Wiersze, które usłyszały przedszkolaki poświęcone były kotom ponieważ 17 luty to Światowy Dzień Kota. Święto, które obchodzone jest w Polsce od 2006 roku „ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, uwrażliwić na niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także zwrócić uwagę ludzi na często trudny koci los”.

Lektorami byli: Małgorzata Jańska z Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie, Karolina Wiśniewska-Szydlik z Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie, Maciej Bańkowski z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i Jakub Sobczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Dzieci po wysłuchaniu wierszy i zagadek mogły pogłaskać prawdziwe rude koty: Lucjana i Leopolda, koty przybyły do biblioteki za sprawą dyrektora Wiesława Walasa. Następnie przedszkolaki pokolorowały własne rysunki kotów i zjadły słodką niespodziankę. Zabawę umilały dzieciom wolontariuszki: Julia Wieczorek i Wiktoria Płucienniczak, które przebrały się za koty.

Czytanie uczy dzieci myślenia, pobudza wyobraźnię i uspokaja. Istnieje pogląd, że książkę powinno się przepisywać na receptę, ponieważ czytanie może być terapią, pomagać dziecku w rozwiązywaniu problemów, wspierać jego rozwój psychiczny, społeczny i intelektualny. Dziecko, któremu czytamy dostaje nasz czas, uwagę, czuje się ważne i kochane. Taka lektura jest najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czytajmy dzieciom przynajmniej 20 minut dziennie. Codziennie.


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno