29 i 30 września 2017 roku

Blisko, coraz bliżej...Festiwal Młodych!!!

Kolejne warsztaty rozwoju osobistego z projektu „Festiwal Młodych” za nami. Dwa dni wytężonej ale jakże rozwijającej i efektywnej pracy minęły bardzo szybko. Warsztaty prowadziła Agata Warywoda - bibliotekarka i edukatorka, trenerka kompetencji cyfrowych, była odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie programu edukacji medialnej oraz pracę z młodzieżą w zakresie wzmacniania ich zasobów i budowania ścieżki kariery w MBP w Jaśle.

Na dwudniowych zajęciach młodzi ludzie pracowali nad efektywną współpracą i komunikacją, uczestnicy sprawdzali w jakie rolę grupowe wchodzą i jakie zachowania sprzyjają a jakie utrudniają osiąganie wspólnego celu. Na przykład zmierzyli się z zadaniem zaplanowania wspólnej wyprawy. Warsztaty były też okazją do przyjrzenia się swoim emocjom i potrzebom a na zakończenie młodzież ćwiczyła wdzięczność.

„Festiwal Młodych” to kolejny projekt Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie przeznaczony dla młodzieży, która jest nie tylko odbiorcą ale również współautorem działań projektowych. Autorem projektu jest Wiktoria Płucienniczak, kiedyś uczestnik warsztatów i projektów bibliotecznych, obecnie samodzielny koordynator.

Wiktoria była jedną z dwóch osób zakwalifikowanych na szkolenie Młodzieżowych Liderów w ramach Program Równać Szanse, które odbywało się w lipcu 2017 roku w Warszawie. Po odbyciu szkolenia przy wsparciu pracowników biblioteki wzięła udział w konkursie grantowym i otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie własnego projektu. Projekt umożliwia młodym ludziom zaprezentowanie swoich talentów, które czasem są skrywane lub w ogóle nie odkryte. Na finałowej imprezie oprócz wystawy prac i wypieków młodzi ludzie zorganizują zajęcia odkrywania talentów dla swoich rówieśników, którzy przyjdą na festiwal.

Projekt „Festiwal Młodych” otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać Szanse 2016 - Konkurs Młodzieżowych Liderów, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Projekt odbywa się w ramach Programu Równać Szanse 2016 - Konkurs Młodzieżowych Liderów