24.10.2017

Czytamy i polecamy czyli „Paczka literacka” w Bibliotece Powiatowej


A oto i filmik, który udało nam się nakręcić :)
Miłego oglądania.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie wzięła udział w akcji Wydawnictwa Agora i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pt: „Paczka literacka”. W ramach tej inicjatywy do 1200 bibliotek w całej Polsce trafiły bezpłatnie paczki zawierające 21 książek oraz dwa audiobooki. Wszystkie książki już niedługo zostaną wpisane do katalogu biblioteki i będzie je można wypożyczyć. Serdecznie zachęcamy do skorzystania, ponieważ tytuły są naprawdę ciekawe.

24 października 2017 roku w bibliotece odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo z wykorzystaniem zawartości paczki literackiej. Czytelnicy po zapoznaniu się z przysłanymi pozycjami mieli za zadanie zachęcić pozostałych uczestników do wypożyczenia właśnie tej książki. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. „Zapraszamy do Trójki” E. Winnickiej i C. Łazarkiewicz, „Powrót do Sulejówka” W. Kalicki, „Zdrowy apetyt” A. Jelonek, D. Frontczak, „Powstanie Warszawskie. Rozpoznani” I. Michalewicz, M. Piwowarczuk. Następnym zadaniem czytelników było stworzenie haseł, które zachęcałyby innych do czytania. Na końcu uczestnicy stworzyli wspólne opowiadanie wykorzystując do tego kostki obrazkowe. Końcowy efekt bardzo spodobał się wszystkim biorącym udział w zabawie.

Uczestnicy zajęć wyrazili chęć spotykania się na podobnych zajęciach raz w miesiącu. Jest więc szansa na stworzenie stałej grupy osób zainteresowanych literaturą. Grupa przyjęła nazwę „Dyskusyjny Klub Dobrej Literatury” a kolejne spotkanie wyznaczono na drugi wtorek listopada o godz. 16.00 - 18.00. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematem aby dołączyć do powstałego Klubu. W tym celu należy przyjść do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie na ul. Sienkiewicza 26A i zapisać się na listę uczestników. Serdecznie zapraszamy.
Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno