12.11.2017

M³odzi w Akcji nowy projekt m³odzie¿owy w Bibliotece Powiatowej

12 listopada 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kêpnie odby³y siê warsztaty dla m³odzie¿y z projektu „M³odzi w Akcji”. Jest to ogólnopolski program skierowany do uczniów i uczennic szkó³ podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym oraz opiekunów grup m³odzie¿owych z instytucji o¶wiatowych w ca³ej Polsce.

Celem projektu jest uwra¿liwienie m³odzie¿y na potrzeby innych z ich otoczenia oraz zapoznanie z si³± internetowych kampanii spo³ecznych i crowdfundingowych. Kilkunastoosobowa grupa z gimnazjów i szkó³ ponadgimnazjalnych z naszego regionu postanowi³a wykorzystaæ swój czas i umiejêtno¶ci aby zorganizowaæ akcjê charytatywn± i wspomóc schronisko dla zwierz±t w Nied¼wiedziu Wielkopolskim.

Za pomoc± internetowych narzêdzi m³odzie¿ stworzy lokaln± kampaniê spo³eczn± po³±czon± z dzia³aniami w przestrzeni miasta aby jak najwiêcej osób mog³o wspomóc wybrany przez nich, wa¿ny cel. Oprócz zbiórki potrzebnych rzeczy takich jak.: smycze, koce, mokra karma uczestnicy projektu za³o¿± te¿ konto na platformie crowdfundingowej PolakPomaga.pl i przeprowadz± zbiórkê pieniêdzy. Bêdzie to dla nich okazja aby zdobyæ nowe, przydatne umiejêtno¶ci oraz sprawdziæ siê w nowych wyzwaniach.

Strona g³ówna
katalog ksi±¿ek