21.02.2018„Dbam o przyszłość” w bibliotece


21 lutego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się pierwsza część warsztatów dla młodzieży w ramach projektu „Dbam o przyszłość”. Gościem biblioteki w  tym dniu był przedstawiciel Grupy AXA Tomasz Krakowiak. Uczestnicy zajęć rozmawiali o swoich marzeniach, o pieniądzach, które są potrzebne na ich realizację, a także o tym, w jaki sposób można oszczędzać fundusze na swoje większe potrzeby, jak przewidzieć ryzyko związane z niespodziewanymi przypadkami życiowymi.

Prowadzący opowiedział młodzieży, w jaki sposób podejmuje się decyzje finansowe oraz jakie są (bądź mogą być) konsekwencje tych decyzji lub ich braku. Młodzież na przykładach „z życia wziętych” uczyła się szacować ryzyko i podejmowała decyzje o tym, czy dana osoba powinna się ubezpieczyć czy nie jest to konieczne. Ponadto uczestnicy rozmawiali także na temat wpływu tych decyzji na finanse osobiste.

„Dbam o przyszłość” to ogólnopolski program o ubezpieczeniach oparty o wolontariat pracowników grupy AXA. Wolontariusze przyjmują na zajęciach rolę konsultantów. Przybliżają uczniom zasady działania ubezpieczeń i wyjaśniają sposoby ochrony przed różnymi rodzajami ryzyk. Istotnym elementem tych spotkań jest także prezentacja doświadczeń i przemyśleń dotyczących własnej drogi zawodowej i edukacyjnej.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: Centrum Edukacji Obywatelskiej

Do napisania artykułu wykorzystałam materiały z Przewodnika po programie „Dbam o przyszłość” „Dbam o przyszłość”


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno