08.05.2018„Bajka o gąsienicy, która zmieniła się w motyla” dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3


W ramach projektu „Czytamy-działamy” 8 maja 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie gościliśmy grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kepnie. Zajęcia rozpoczęliśmy czytaniem bajki aborygeńskiej z serii „Bajki świata” wydawnictwa Zielona Grupa.

„Bajka o gąsienicy, która zmieniła się w motyla” była inspiracją do wykonania aborygeńskich kijów deszczowych, które dzieci własnoręcznie ozdobiły i wykorzystały we wspólnym tańcu. Grupa była bardzo uzdolniona manualnie i dużą uwagę przywiązywała do szczegółów zdobienia swoich wytworów.

Bajki świata oparte na starych legendach przekazują dzieciom ludową mądrość, pozostawiają jednocześnie przestrzeń w wyobraźni, którą dzieci zapełniają same. Zmieniają czasami zakończene bajki, czasami polemizują z jej treścią. Dziś to, że gąsienica zmienia się w motyla przyjmujemy za naturalny fakt ale jakże ciekawiej robi się w naszej wyobrażni gdy pozwalamy wytłumaczyć sobie to zjawisko poprzez dobrego Ducha Barabaja, który nagrodził gąsienicę za jej dobroć i wytrwałość.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu „Czytamy-Działamy” dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w Działaniu” Fundacji Przyjaciółka i SC Johnson.

Do przeprowadzenia zajęć wykorzystaliśmy:

- „Bajkę o gąsienicy, która zamienia się w motyla” z wydawnictwa Zielona Grupa
- scenariusz zajęć do bajki aborygeńskiej ze strony: Poradnik Kreatibaj


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno