11.05.2018„Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem”
zajęcia czytelnicze dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kępnie


W ramach projektu „Czytamy-działamy” 11 maja 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie gościliśmy dzieci z klasy 1B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kępnie wraz z wychowawaczynią panią Magdaleną Meisner. Zajęcia rozpoczęliśmy czytaniem bajki indiańskiej z serii Bajki świata wydawnictwa Zielona Grupa.

„Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem” zainspirowała uczestników do wykonania indiańskich ozdób z piór, które ozdobią ich szkolną klasę lub dom.

Czytanie bajek przybliża dzieciom inne kultury, rozszerza kreatywność, pomysłowość. Bajka o orle, ma dwa zakończenia. Jedno smutne, które mówi o tym, że orzeł nigdy nie spróbował spełnić swoich marzeń. To zakończenie nie spodobało się dzieciom i wybrały drugie, które ich zdaniem jest dobre: orzeł podążył za marzeniami i pofrunął wysoko do nieba. Dzieci zgodnie stwierdziły, że marzenia należy spełniać i nie można się poddawać.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu „Czytamy-Działamy” dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w Działaniu” Fundacji Przyjaciółka i SC Johnson.

Do przeprowadzenia zajęć wykorzystaliśmy:

- „Bajkę o orle, który myślał, że jest kogutem” z wydawnictwa Zielona GrupaStrona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno