23.06.2018Projekt młodzieżowy z Programu „Równać Szanse”
Magiczne Szycie barwiło przestrzeń miejską Kępna


Pomimo załamania pogody i wątpliwości czy nie przełożyć naszych sobotnich działań w parku miejskim grupa postanowiła zrealizować plan i przyszła w swoich fantastycznych przebraniach, które młodzież samodzielnie uszyła na warsztatach szycia. Nasze stanowisko mieściło się przy drodze w parku, która jest jego najbardziej uczęszczaną częścią. Pomiędzy drzewami rozwiesiliśmy wystawę fotografii z naszych działań projektowych.

Wspomagani przez rycerza jedi rozdaliśmy mnóstwo baloników, z zaproszeniem do oglądania wystawy i informacją o naszym projekcie. Zapraszaliśmy także do zagrania w grę miejską, którą wymyśliła młodzież. Ludzie bardzo pozytywnie odbierali nasze działania. Duże zainteresowanie wzbudzały postacie ze świata fantasy, z którymi przechodnie robili sobie zdjęcia.

Ponieważ było zimno, jak na początek astronomicznego lata mieszkańcy nie zdecydowali się na spacer po mieście aby zagrać w grę, którą uczestnicy projektu przygotowali specjalnie na tę imprezę. Ale nie był to czas stracony. Młodzież wykorzystała okazję aby poćwiczyć robienie zwierzątek z balonów, które w efekcie trafiały do przechodzących dzieci i sprawiały im dużą frajdę.

Po imprezie grupa postanowiła rozgrzać się na wspólnej pizzy i omówić swoje spostrzeżenia z organizacji imprezy. Zamówienie ciepłej i słonecznej pogody nie było wprawdzie w naszej mocy ale inne rzeczy z pewnością dałoby się poprawić i zorganizować lepiej. Zawiodła przede wszystkim reklama, której było zdecydowanie za mało. Będziemy się starali przy organizacji kolejnych imprez skorzystać z nabytego doświadczenia.

Projekt „Magiczne szycie barwi twoje życie” jest realizowany dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art dofinansowania w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - „Równać Szanse 2017 - Regionalny Konkurs Grantowy”, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno