13,14,15.07.2018ABC przedsiębiorczości w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie


13, 14 i 15 lipca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się warsztaty z projektu „ABC przedsiębiorczości. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast”. Jest to już czwarta edycja projektu, którą Fundacja Wspomagania Wsi realizuje z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Zajęcia mają rozbudzać zainteresowanie przedsiębiorczością oraz poszerzać wiedzę i umiejętności z zakresu otwierania i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się: jak zarejestrować działalność gospodarczą, jaką formę opodatkowania wybrać, jak skalkulować koszty i przychody aby działalność gospodarcza przynosiła zysk, jak promować swoje produkty lub usługi, a także jak radzić sobie w sytuacji kryzysowej.

Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka edukacji finansowej Justyna Zawieja. Prowadząca omówiła strony internetowe, formularze, ustawy i inne materiały skąd osoby zainteresowane działaniem na własny rachunek mogą czerpać wiedzę, która pomoże im w rozpoczęciu biznesu. Na koniec uczestnicy zostali wprowadzeni w zagadnienia z zakresu marketingu, reklamy i nowych technologii, które mogą być przydatne w rozwoju każdej firmy.

Opinie uczestników:
„Miła atmosfera, przystępny sposób prowadzenia nauki. Bez specjalnej analizy, wiedza sama wchodziła do głowy”
„Te warsztaty mnie wiele nauczyły, więc nawet gdybym nie założyła własnej firmy to przyda mi się to wszystko w szkole”

„Podobało mi się to, że było dużo części praktycznej”
„Jasny i prosty przekaz informacji. Nauczyłam się pisać biznesplan”
„Przydatne informacje, które pomogą nam zarabiać pieniądze spełniając swoje marzenia” „Mam plan na biznesplan”

„Szkolenie pozwoliło mi podejść do sprawy biznesu w sposób mniej abstrakcyjny niż myślałam do tej pory”
„Pisanie biznesplanu przed udziałem w projekcie wydawało mi się odległa wiedzą. Na szczęście teraz wiem już, co chcę robić, czym się zajmować. Moje plany zostały sprecyzowane, a nabyta wiedza przyda mi się w przyszłości”

„Liczę, że nowe umiejętności , które nabyłam na warsztatach będę mogła wykorzystać w przyszłości” „Podczas warsztatów dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których nie miałam wcześniej pojęcia”Więcej o projekcie ABC przedsiębiorczości oraz podręcznik do pobrania na stronie www.edufin.pl
Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno