19.08.2018

Projekt młodzieżowy: „Fantastyczna historia Kępna”
Historyczny spacer po Kępnie

Kolejne spotkanie z projektu młodzieżowego „Fantastyczna historia Kępna” odbyło się w plenerze. Uczestnicy projektu wraz z historykiem sztuki i regionalistą Henrykiem Bajorem odwiedzili ważne dla historii miasta miejsca i budynki. Henryk Bajor opowiedział młodzieży historię tych miejsc, ciekawostki o Kępnie oraz zapoznał ich z różnymi stylami architektonicznymi kępińskich budynków.

Dzięki tej wiedzy młodym ludziom będzie łatwiej stworzyć fantastyczną historię miasta, która przecież oparta będzie na prawdziwych wydarzeniach, jakie miały w Kępnie miejsce. Oprócz bogatej wyobraźni, młodzież potrzebuje wiedzy historycznej żeby móc wykorzystać ją w swoim opowiadaniu. Kolejne zajęcia, które odbędą się z projektu to zajęcia fotograficzno-graficzne.

Uczestnicy przygotują na nich ilustracje do swojej książki. Projekt „Fantastyczna historia Kępna” organizowany jest przez Powiatowa Bibliotekę Publiczną w Kępnie dzięki środkom pozyskanym z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - „Równać Szanse: Konkurs Specjalny 100-lecie odzyskania niepodległości”. Operatorem programu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.