19.09.2018

Dziś frajda. Za parę lat - świetna praca

Teraz są jeszcze w podstawówce, ale już za 10-15 lat mogą zarabiać więcej niż prawnicy czy lekarze. Mowa o młodych mieszkańcach Kępna, na których w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie czekają zajęcia z programowania. Biblioteka Powiatowa założyła właśnie Lokalny Klub Kodowania. Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty z wykorzystaniem robotów. Obecnie mamy do dyspozycji 5 robotów Finch, które są dostępne na zajęciach. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisywanie dzieci na wybrane terminy. Zajęcia odbywają się w środy i czwartki od godz. 12.35 - 14.00, prowadzi je Damian Wabnic, uczeń technikum informatycznego z ZSP nr 1 w Kępnie.

Według raportu firmy doradczej Sedlak & Sedlak, która bada zarobki w branży IT w Polsce, programista może zarobić nawet 13,5 tysiąca złotych. Wysoka pensja to jednak nie jedyna korzyść z umiejętności kodowania. Ludziom, którzy potrafią programować, łatwiej w pełni korzystać z nowych technologii, nauka programowania wzmacnia też ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

Kępno jest jedną ze 180 miejscowości w Polsce, w której działa Lokalny Klub Kodowania. To rezultat programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Jeżeli Państwa dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem i chcecie, żeby ten czas był spędzany pożytecznie zapiszcie dziecko do Klubu Kodowania w naszej bibliotece.