01.12.2018

Uczestnicy projektu „Eko-My!” na „Targach Wszystkiego Dobrego” we Wrocławiu

Grupa młodzieży uczestnicząca w projekcie ekologicznym Eko-My! prowadzonym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kępnie, 1 grudnia 2018 roku wybrała się do Wrocławia na Targi Wszystkiego Dobrego. Impreza, na której wielu wystawców promowało swoje wyroby pod hasłem „ekologicznych” nadawała się idealnie do tego, aby sprawdzić, czy słowo ekologiczny nie jest w wielu przypadkach zbyt nadużywane. Uczestnicy projektu obejrzeli kilkadziesiąt stoisk, na których znajdowało się wiele rękodzieła, kosmetyków, biżuterii oraz ubrań. Wzięli również udział w różnych ciekawych warsztatach, które były prowadzone na terenie targów.

*Młodzież wzięła udział w warsztatach robienia biżuterii firmy ZIĘBA. Zdjęcia zamieszczamy za zgodą Pani Kasi.

Ekologia, to umiejętne wykorzystywanie zasobów, które są dostępne. Wiele rzeczy można zrobić samemu np.: biżuterię, mydło, kremy, maseczki. Ważne są składniki, z których robimy nowe rzeczy. I umiejętne wykorzystanie ich do końca, aby nic się nie zmarnowało.
Jedna z uczestniczek projektu podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z wyjazdu:
„Wyjazd był fantastyczny i uważam go za udany. Było w nim wszystko co lubię: targi książek z możliwością spotkania ich autorów lub ilustratorów; targi modowe, na których były biżuteria i ubrania; własnoręcznie wykonane naczynia o niesamowitych wzorach oraz przede wszystkim ekokosmetyki! Na Targach Wszystkiego Dobrego można było również wziąć udział w warsztatach. Niezwykłym doświadczeniem była możliwość wykonania własnej bransoletki. Okazało się, że trudno jest wystukać równo litery podczas grawerowania. Dodatkowo mogliśmy poczuć przedsmak świąt na jarmarku bożonarodzeniowym. Uważam, że ten wyjazd to bardzo dobrze zagospodarowany czas, odskocznia od codzienności i okazja do spędzenia czasu razem”

Projekt realizowany jest dzięki funduszom pozyskanym przez bibliotekarzy z Konkursu Ekologicznego Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży sfinansowanym z darowizny S.C. Johnson. Projekt trwa od początku listopada 2018 roku do końca marca 2019 roku.