Projekt młodzieżowy: „EKO-MY!” - recykling ubrań i innych materiałów

Maszyny do szycia poszły w ruch na zajęciach z recyklingu starych ubrań, które odbyły się 16 stycznia 2019 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Grupa młodzieży z projektu „Eko-My!” zaprosiła chętne osoby, które wraz z nimi chciały nauczyć się szyć i przerabiać stare ubrania, resztki materiałów itp. na nowe, ciekawe rzeczy.

Pod okiem doświadczonej krawcowej dziewczyny szyły kolorowe poduszki, piórniki, torby, a nawet kostiumy na bal przebierańców. Fajne i przydatne - tak o zajęciach mówiły uczestniczki. Niektóre z nich siedziały przy maszynie po raz pierwszy w życiu i okazało się, że to nie jest wcale takie trudne. Jedna z dziewczyn uszyła 3 poduszki, inna piórnik i torbę. Hitem były małe woreczki na warzywa, których powstało bardzo dużo ponieważ będą one rozdawane na happeningu na ulicach miasta, który odbędzie się na zakończenie projektu.