17.02.2019

Projekt młodzieżowy: „EKO-MY!” - zajęcia z robienia naturalnych kremów

Od 1 listopada 2018 roku do 31 marca 2019 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie grupa młodzieży zainteresowana ekologią realizuje projekt z programu Równać Szanse. „Eko-My!” to działania, do których młodzi ludzie zapraszają różnych partnerów: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów.

Co miesiąc uczestniczki projektu organizują inne działania. Był już „Festiwal kanapek” w Szkole Podstawowej nr 2, warsztaty recyklingu ubrań w bibliotece, a teraz przyszła kolej na zajęcia z tworzenia kremów ekologicznych. Do współpracy przy tym wydarzeniu uczestniczki projektu zaprosiły kobiety z bibliotecznej „Strefy Kobiet”.

17 lutego 2019 roku w bibliotece powiatowej odbyły się zajęcia z wytwarzania kremów naturalnych, które prowadziła doświadczona naturoterapeutka Katarzyna Tokarz z Wrocławia. Własnoręcznie wykonane kremy nie zawierają konserwantów i można je wykonać ze specjalnie dobranych do swojej cery składników. Nie są trudne w wykonaniu ale wymagają precyzji i cierpliwości w mierzeniu składników. Na początku spotkania prowadząca omówiła właściwości poszczególnych składników oraz przybliżyła uczestnikom sposób tworzenia kremu.

Następnie każda z kobiet biorących udział w spotkaniu zrobiła własny krem, który mogła zabrać ze sobą do domu. Uczestniczki były bardzo zadowolone ze spotkania, padło też kilka nowych propozycji na kolejne warsztaty w bibliotece.

Projekt realizowany jest dzięki funduszom pozyskanym z Konkursu Ekologicznego Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży sfinansowanym z darowizny S.C. Johnson