Działalność Edukacyjna Powiatowej Biblioteki Publicznej:


Wśród form działalności edukacyjnej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie można wymienić:
  1. zajęcia czytelnicze z dziećmi, [zob]
  2. lekcje biblioteczne,
  3. konkursy, [zob]
  4. warsztaty, [zob]
  5. wykłady. [zob]
Zajęcia czytelnicze z dziećmi to edukacja oparta na formach żywego słowa. Przekazanie treści poprzez czytanie bajek, opowiadań, które zawierają jakiegoś rodzaju naukę w postaci morału, pouczenia lub zwykłej informacji.Lekcje biblioteczne skierowane zarówno na dzieci jak i młodzież.W bibliotece odbywają się konkursy dla dzieci, mają one charakter edukacyjny. Konkursy są organizowane, aby:
Warsztaty w bibliotece są organizowane z myślą o twórczym rozwoju dzieci oraz młodzieży. Warsztaty łączą w sobie elementy biblioterapii oraz arteterapii. Biblioteka prócz organizowania warsztatów współpracuje z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupii [zob]. Współpraca opiera się na organizowaniu wystaw prac wykonanych przez uczestników. Są to różnego rodzaju stroiki, świeczniki, obrazki, pocztówki, w zależności od okoliczności ozdoby bożonarodzeniowe, wielkanocne oraz te związane z porą roku.Kolejną formą działalności edukacyjnej biblioteki jest wykład. Wykład należy do metod podających i stanowi swego rodzaju lekcje. Wykład jak sama nazwa wskazuje polega na wyłożeniu inaczej przekazaniu wiedzy. Taką formę przyswajania wiadomości stosuje się najczęściej wśród osób dorosłych a także młodzieży.

Z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie z obecnie jednym z najwybitniejszych znawców polskiej literatury współczesnej, krytykiem literackim i badaczem prozy polskiej profesorem Przemysławem Czaplińskim [zob]. Interesujący wykład profesora dotyczył literatury z okresu międzywojennego i powojennego.

[oprac. P. Napierała]

Strona główna
o bibliotece
Działalność edukacyjna
Działalność czytelnicza
Działalność kulturalna
Działalność informacyjna
Czytelnia
Ekslibris
Dostęp do internetu
Galeria objazdowa
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno