22-23.05.2009
I Warsztaty fotograficzne KĘPNO 2009


W dniach 22-23.05 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się "I Warsztaty Fotograficzne Kępno 2009".
Organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, a także Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Patronat objął Starosta Kępiński.
Warsztaty rozpoczęły się wprowadzeniem przygotowanym przez dobrze nam znanego Krzysztofa Szymoniaka, fotografującego dziennikarza i poetę. Następnie Paweł Kosicki, fotografik z Poznania poprowadził wykład i prezentację "Reportaż- portret- miasto".

Fot. W. Nielipiński

Kolejną prezentacją zatytułowaną "Moja Wielkopolska" przedstawił Władysław Nielipiński fotografik, animator wielkopolskiego ruchu fotograficznego, pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Po takim przygotowaniu wszyscy uczestnicy warsztatów udali się wraz ze swymi aparatami w plener, by uwiecznić najciekawsze zakątki Kępna, by przedstawić świat w sposób niepowtarzalny, bo widziany ich oczyma. Pogoda, choć niekoniecznie ta wymarzona, jako że deszcz padał przez większą część dnia, na pewno miało to ogromny wpływ na klimat zdjęć, które powstały. Zdjęcia będzie można obejrzeć na wystawie powarsztatowej, której otwarcie planowane jest na jesień, podczas obchodów 10-lecia powołania Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.

Wspólne zdjęcie uczestników warsztatów.
Fot. P. Kosicki
Wspólne zdjęcie uczestników warsztatów.

Warsztaty zostały połączone z otwarciem wystawy z zasobów Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii pn.: "Kopalnia". Otwarcia wystawy dokonał Władysław Nielipiński. Dzień drugi warsztatów był kontynuacją pleneru fotograficznego na terenie miasta i zajęć warsztatowych przy komputerach. Dokonano wstępnej kwalifikacji zdjęć do wystawy powarsztatowej. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć i planują kolejne działania na polu fotografii.
Agata Walas

Prowadzacy warsztaty:
Paweł Kosicki                          http://pawelkosicki.com
Władysław Nielipiński            http://www.wbp.poznan.pl
Krzysztof Szymoniak              http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Szymoniak

Strona główna
o bibliotece
Działalność edukacyjna
Działalność czytelnicza
Działalność kulturalna
Działalność informacyjna
Czytelnia
Ekslibris
Dostęp do internetu
Galeria objazdowa
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno