12.01.2014

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami

Rozliczenie 22 Finału: kwota zebrana to - 77.362.80 zł


Kolorowe fotele, koszulki WOŚP, zaproszenia na szampańską kolację, obraz namalowany własnoręcznie przez panią burmistrz, hiszpańska piłka, upominek starosty i upominek burmistrza, to tylko część gadżetów, które zostały zlicytowane podczas 22 Kępińskiego Finału WOŚP zasilając tym samym zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Jak co roku organizatorem imprezy był Kępiński Sztab WOŚP działający przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie przy finansowym wsparciu Powiatu Kępińskiego. Finał jak co roku odbywał się w hali kępińskiego KOSiRu. Ostateczna kwota, która została zebrana dzięki hojności mieszkańców powiatu kępińskiego to: 77.362,80 zł.
„To o sześć tysięcy więcej niż rok temu” - mówi szef sztabu Wiesław Walas - dyrektor biblioteki powiatowej, który gra w Orkiestrze od początku jej istnienia, czyli od 22 lat. Impreza jak co roku obfitowała w dobrą muzykę. W tym roku muzycznie wspierali nas: Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego CON BRIO pod batutą Ewy Olek, ostrzeszowski zespół RESOUND, Ars Poetica, Marek Kowalski i Przemysław Klepacz. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali: Glam Dance Studio Eweliny Łachaj i Studio Tańca RETRO - Pawła Wielgosza. Tegoroczny finał poprowadził podobnie jak w roku ubiegłym Jakub Góralski.
W całym powiecie kwestowało 190 wolontariuszy, aby każdy, kto chciał wesprzeć zbiórkę mógł to zrobić. Wolontariusze zbierali m.in. w: Kępnie, Opatowie, Siemianicach, Łęce Opatowskiej, Biadaszkach, Lipiach, Rakowie, Piaskach, Słupi, Mikorzynie, Ostrówcu, Kierznie, Olszowie, Świbie, Hanulinie, Taborze Wielkim, Siemianicach, Rychtalu, Trzcinicy i Perzowie. W Perzowie w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się również XXII Finał WOŚP we współpracy z Kępińskim Sztabem WOŚP. Były występy i licytacja gadżetów WOŚP. Wolontariusze wyszli pomimo zimnej pogody, za co bardzo im dziękujemy. Z dziećmi zbierały psy rasy Labrador Retriever, które były z nami w latach poprzednich i będą za rok - tak zapowiedzieli ich właściciele.
Co roku na falach Radia SUD licytowane jest kępińskie Złote Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jego fundatorem był Spółdzielczy Bank Ludowy w Kępnie. Zwycięzcą tegorocznej licytacji została Fabryka Mebli "Stollech" Justyna i Lech Jóźwiakowscy z Piasek, która zaoferowała kwotę pięciu tysięcy złotych. Kępińskie Złote Serduszko jest w całości wykonane ze złota i wręczane zwycięzcy licytacji ze specjalnym certyfikatem zapewniającym o jego oryginalności. Na pokaz sprzętu ratowniczego zaprosiła przybyłych na Finał Ochotnicza Straż Pożarna z Kępna. O działaniu i akcjach Straży opowiadał Paweł Śpiewak. Dzieciom dużo frajdy sprawiło przymierzanie strażackiego hełmu i rozwijanie bardzo długich węży. W okienku bankowym jak co roku pomagali nam pracownicy Banku Zachodniego WBK SA, którzy do późnych godzin wieczornych liczyli pieniądze z puszek. Przed budynkiem na wszystkich chętnych czekała pachnąca grochówka przygotowana przez Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, a w małej sali KOSiRu wolontariuszki częstowały herbatą, drożdżówkami i kanapkami.
Na zakończenie Finału wszyscy chętni, zapalając zimne ognie mogli wziąć udział w "Światełku do Nieba", które również w tym roku było kolorową, nastrojową i pozbawioną huków imprezą. Dzieciom bardzo podobała się ta forma "Światełka do Nieba", Co roku więc będziemy bawić się ciszej z myślą o zwierzętach, które bardzo boją się huku, im też należy się szacunek i zrozumienie - wszak nie jesteśmy jedynymi (na szczęście) mieszkańcami Ziemi.
Miłą wiadomością jest fakt, że Oddział Noworodków i Wcześniaków szpitala w Kępnie wzbogacił się w nowy sprzęt medyczny, który został przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach rozdziału środków zebranych podczas zeszłorocznego XXI Finału. Do kępińskiego szpitala trafi sprzęt wartości około 200 tys. zł. "Inkubator zamknięty z Infant Flow znajduje się już w naszym oddziale" - informuje Marian Nawrot, ordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków szpitala w Kępnie. Do placówki trafi również: kardiomonitor, bilirubinometr i lampa do fototerapii.
Kępiński Sztab WOŚP dziękuje wszystkim, którzy pomagali nam w przygotowaniu imprezy: wolontariuszom, sponsorom i wszystkim, którzy 12 stycznia 2014 roku podczas zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparli naszą akcję wrzucając pieniądze do puszek kwestarskich.

PODCZAS XXII FINAŁU WOŚP 12.01.2014 r. W KĘPNIE POMOGLI NAM:


Dyrekcja i pracownicy Banku Zachodniego WBK S.A. oddział Kępno,
Starosta Kępiński,
Wydział Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu,
Burmistrz Miasta i Gminy Kępno,
Przewodniczący Rady Miejskiej,
Pracownicy KOSiRu,
Spółdzielczy Bank Ludowy w Kępnie,
Zenon Wróbel "Złotnictwo",
Jakub Góralski,
Józef Poźniak firma nagłośnieniowa "REDOX",
Mirosław Niechciał "Lidmir",
Bożena Krystek sklep warzywno-spożywczy,
Krystyna i Jacek Noculak sklep spożywczy,
Adam Wrzalski piekarnia "Pawełek",
Jacek Michalski Piekarnia "Camargo",
Mikołaj Jeziorny i Tomasz Jeziorny Motel "Za Miedzą",
Restauracja "Pod łabędziem",
Restauracja "La Costa",
Pub "Gramofon"
PPHU MARK'S sp.zoo,
Aniela i Krzysztof Tolksdorf księgarnia "Wolumen",
Dyrekcja i pracownicy GOK Perzów,
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie,
Ochotnicza Straż Pożarna,
Ośrodek Ratownictwa Medycznego przy OSP w Kępnie,
Komenda Powiatowa Policji w Kępnie,
SP ZOZ Kępno,
Straż Miejska,
Radio SUD i TELESUD,
Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego,
Tygodnik Kępiński,
Ilustrowany Tygodnik Powiatowy,
Twój Puls Tygodnia,
dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie,
Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej,
Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie,
Komendant, instruktorzy, harcerze i zuchy z Hufca ZHP Kępno,
Klub Tańca "Glam Dance Studio",
Studio Tańca "RETRO",
Leszek Dąbrowski,
Marek Adamski,
Marek Ochocki "Drewmark",
Zespół RESOUND,
Zdzisław Brząkała,
Przemysław Klepacz,
Marek Kowalski,
Ars Poetica,
opiekunowie psów rasy Labrador Retriever,
Alicja Nawrocka,
Monika i Damian Rybak,
Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego CON BRIO pod kierownictwem Ewy Olek,
Łukasz Kozica,
Grzegorz Dirbach,
DomArtStyl,
Klub Robótek Ręcznych,
Kobiece Inspiracje,
warsztaty decoupage,
Martmex,
Inter$ sp. zoo,
Fabryka Mebli "Stollech" Piaski 13A Justyna i Lech Jóźwiakowscy.Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno