12.03.2016

Komiks w bibliotece, spotkanie w ramach projektu „Moje drzewo ma na imię Stasiek”

Drugie z cyklu warsztaty tworzenia komiksów odbyły się w&nbsop;Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w sobotę 19 marca. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku. Każdy z uczestników na zajęciach stworzy własny komiks, który zostanie wydany we wspólnym wydawnictwie. Aby to zrealizować młodzież musi wymyślić, zaplanować i rozrysować fabułę (tzw. Storyboard).

Nie jest to łatwe zadanie, ale większość już sobie z tym poradziła i teraz dopracowują swoje małe dzieła. Przed uczestnikami jeszcze kilka spotkań o różnej tematyce, które z pewnością dostarczą młodzieży wiele inspiracji do dalszych działań o tematyce ekologicznej. Projekt otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać Szanse 2015 - Regionalny Konkurs Grantowy, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.