24.11.2017

Magiczna książko przenieś nas na czarodziejską wyspę... czyli ruszamy z projektem Poczytajmy dla dzieci i młodzieży


Wyspy - to tajemnicze miejsca, które pojawiły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie 24 listopada 2017 roku. Wyłoniły się na potrzeby akcji promującej czytelnictwo, w której zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 prowadziła grupa młodzieży uczestnicząca w projekcie bibliotecznym „Poczytajmy”.

Za sprawą tajemniczego zaklęcia i magicznej książki grupa dzieci przeniosła się do niezwykłego miejsca. Biblioteka zamieniła się w czarodziejską wyspę, gdzie mieszkały nawet jednorożce. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o mieszkańcach tego tajemniczego miejsca, odgadły wszystkie zagadki oraz pomalowały mapę tej nieznanej krainy.

To pierwsze z zajęć dla dzieci, które promują czytelnictwo i czytanie książek w projekcie Poczytajmy. Na kolejne zaprosimy dzieci już za tydzień. Projekt organizowany jest w ramach współpracy Biblioteki z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Do przeprowadzenia warsztatów wykorzystaliśmy książkę „Wyspy” Anity Graboś wydaną przez wydawnictwo „Nasza Księgarnia” i fragmenty scenariusza „Wyspiarze” przygotowanego na „Noc Bibliotek” przez Aleksandrę Mostowską.więcej o programie na stronie https://poczytajmy.ceo.org.pl/Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno