07.04.2019

Reportaż po sąsiedzku. Ruszamy z projektem


7 kwietnia 2019 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie spotkała się grupa młodzieży, uczestnicząca w projekcie „Reportaż po sąsiedzku”. Na zajęciach młodzi ludzie poznali cechy reportażu i zastanawiali się nad tematami, z których można stworzyć ciekawą relację.

Tematy są wszędzie i jest ich bardzo dużo, ale trzeba wybrać takie, które można opracować w dwa miesiące, ponieważ tyle czasu ma młodzież na przygotowanie swoich prac. Reportaż musi być oparty na prawdzie, jego temat powinien być ciekawy dla innych a szczegóły są ważne, ponieważ to właśnie one mogą sprawić, że nasza opowieść wciągnie i zaciekawi czytelnika.

Nie jest łatwo napisać dobry reportaż, ale życie ciągle podsuwa młodym dziennikarzom nowe pomysły i sytuacje warte szerszego opisania. Partnerem projektu jest „Tygodnik Kępiński”, w którym zostaną wydrukowane najlepsze reportaże. O tym, które prace trafią na łamy gazety zdecyduje redaktor naczelny pisma Mirosław Łapa. Na razie młodzi reporterzy przygotowują swoje tematy i opracowują pytania do wywiadów.

„Reportaż po sąsiedzku” jest częścią programu „Młodzi w Akcji. Kreatywne wyzwania”, który Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie realizuje przy wparciu Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Jest to już druga edycja tego projektu w Kępnie.„Młodzi w Akcji” to ogólnopolski program, którego celem jest inspirowanie opiekunów i opiekunek młodzieży oraz ich podopiecznych do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców. Program jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu „Szkoła Ucząca się”.


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno