15.05.2019

„Czerń i biel” - zajęcia z arteterapii dla dzieci z ZSS w Słupi


Zajęcia plastyczne z dziećmi, to wielka przygoda także dla nas, dorosłych. Dziecięca wyobraźnia nie jest ograniczona schematami dzięki czemu prace często zaskakują i nie da się przewidzieć efektu końcowego. Dzieci z Zespołu Szkół specjalnych w Słupi pod Kępnem 15 maja 2019 roku przybyły do Powiatowej Biblioteki Publicznej, aby dać upust swojej wyobraźni i energi na specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach.

Co można namalować na czarnym papierze? Czy trudniej jest wymyślić temat pracy? Może na białym jest łatwiej? A może odwrotnie? Przyzwyczailiśmy się już do białych kartek, ale nie znaczy to, że malować zawsze trzeba na białych. Dzieci z zapałem tworzą na różnych kolorach i na różnych płaszczyznach. Nie ogranicza ich żaden myślowy schemat. Podchodzą z radością do każdego zadania.

Im trudniejsze tym ciekawsze. Na czarnym tle powstały kolorowe mydlane bańki a na białym kwiaty dmuchawca. Prace uczestników warsztatów zdobią obecnie ściany biblioteki. Zajęcia prowadziła Natalia Wolko-Stempniewicz, dzieciom towarzyszyły: Alicja Zimoch i7nbsp;Krystyna Hanke.
Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno