ROZLICZENIE 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kępnie

Kwota, którą zebrali wolontariusze to: 108.887,74 zł
Kępińskie Złote Serduszko wylicytowano za kwotę: 15.000,00 zł

RAZEM ZEBRALIŚMY REKORDOWĄ KWOTĘ: ponad 123.887,74 zł

Kępiński Sztab WOŚP dziękuje wszystkim, którzy pomagali nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy: wolontariuszom, sponsorom, i wszystkim, którzy 15 stycznia 2017 roku podczas zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparli naszą akcję wrzucając pieniądze do puszek kwestarskich.
25 Kępiński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: Łączymy Polaków już 25 lat

Kępiński Sztab WOŚP działający przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie jak co roku zorganizował kolejny już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku dzięki hojności oraz zaangażowaniu wolontariuszy i mieszkańców powiatu kępińskiego udało się nam zebrać ponad 100 tysięcy złotych. W tym roku kwota ta jest dużo wyższa i wynosi ponad 120 tys złotych . 190 wolontariuszy kwestowało m.in. w: Kępnie, Opatowie, Siemianicach, Łęce Opatowskiej, Biadaszkach, Rakowie, Lipiu, Mikorzynie, Ostrówcu, Myjomicach, Kierznie, Tokarzewie, Świbie, Hanulinie, Trzcinicy, Rychtalu, Laskach i Perzowie.

Impreza finałowa na Hali Widowiskowo - Sportowej w Kępnie zgromadziła dużą publiczność, która mogła obejrzeć m. in.: występ Chóru Powiatowego pod kierunkiem Ewy Olek, występy laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie, występ zespołu muzycznego "Co Z Tego" oraz występy szkół tańca i pokaz Street Workaut.

Kępiński finał miał miejsce w hali KOSiRu, gdzie od godziny 16.00 odbywały się licytacje gadżetów, pokazy tańca, street workoutu, prezentacja Zaprezentowała się także Akademia Ruchu PASJA. Wolontariuszom jak co roku pomagały zaprzyjaźnione psy a przed halą po raz pierwszy była wegegrochówka. Na hali można było wylicytować przedmioty podarowane przez darczyńców oraz gadżety WOŚP. Na licytację trafiły także: upominek od poseł RP Andżeliki Możdżanowskiej, która osobiście zagrzewała publiczność do licytacji, upominek Starosty Kępińskiego, który wręczyła wicestarosta Grażyna Jany była także niespodzianka od Burmistrza UMiG w Kępnie Piotra Psikusa. Licytację prowadził Tomasz Gąszczak, któremu dzielnie pomagali wolontariusze. Pracownicy Banku BZ WBK przez cały finał rozliczali wolontariuszy, którzy kwestowali pomimo padającego śniegu.

Na falach Radia SUD licytowane było Kępińskie Złote Serduszko, które osiągnęło rekordową sumę 15 tys. złotych a wylicytowane zostało przez właścicieli sieci Aptek Na Zdrowie - braci Pławeckich. Na zakończenie Finału wszyscy chętni, zapalając zimne ognie mogli wziąć udział w "Światełku do Nieba", które również w tym roku było pozbawioną huków imprezą.

Co roku bawimy się ciszej z myślą o zwierzętach i ptakach, którym też należy się szacunek i zrozumienie - wszak nie jesteśmy jedynymi (na szczęście) mieszkańcami Ziemi.Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno