21.05.2016

Warsztaty działania w przestrzeni miejskiej - spotkanie w ramach projektu
„Moje drzewo ma na imię Stasiek”

Warsztaty o tym, jak zaplanować działania w przestrzeni miejskiej odbyły się w sobotę 21 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku. Były to już ostatnie warsztaty, na których młodzież pod okiem instruktora opracowała plan promocji projektu i społeczności facebookowej wśród mieszkańców miasta.

Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli się czym różni się przestrzeń publiczna od przestrzeni prywatnej, jakie pozwolenia są potrzebne do organizacji działań na terenie miasta a także jak dobrać odpowiednie działania do celu, jaki chcemy osiągnąć. Warsztaty prowadziła Joanna Walas - projektantka graficzna i animatorka kultury, absolwentka Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, koordynatorka ogólnopolskich i regionalnych projektów społeczno-artystycznych.

Działania projektowe mają zachęcić mieszkańców do zainteresowania się losem miejskich drzew. Młodzi ludzie zachęcają do nadawania imion wybranym drzewom i ich adopcji. Uczestnicy projektu promowali swój projekt także poprzez rozdawanie zakładek z nasionami drzew. Wystarczy nasiona zasadzić w doniczce i regularnie podlewać, aby wyrosła z nich prawdziwa choinka.

Projekt otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać Szanse 2015 - Regionalny Konkurs Grantowy, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Równać Szanse