luty - lipiec 2016

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie
Równać Szanse
Projekt: Moje drzewo ma na imię Stasiek


Kilka słów o projekcie

Skąd wziął sie STASIEK?HARMONOGRAM - co jeszcze w projekcie?


MAJ DRUKUJEMY mapę i komiks
do 15 maja trzeba oddać komiks

CZERWIEC LIPIEC
Tak wyglądają komiksy, które rozdawaliśmy na kępińskim Rynku

31.07.2016
Zakończyliśmy projekt „Moje Drzewo ma na imię Stasiek”

31 lipca 2016 roku oficjalnie zakończyliśmy działania projektowe z Programu Równać Szanse. Ostatnie działania młodzieży zaowocowały muralem, który powstał w Alejce Kasztanowej pomiędzy kępińskimi szkołami.
więcej


18.06.2016
Równać Szanse - Komiksy i drzewa w Bibliotece Powiatowej - posdumowanie części działań

W sobotę 18 czerwca grupa uczniów uczestniczących w projekcie pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od&nbap;lutego do lipca 2016 roku spotkała się na uroczystym podsumowaniu części działań projektowych. Młodzież uczestniczyła w wielu warsztatach, które pomogły im doskonalić swoje umiejętności i przygotować cykl imprez w przestrzeni,promujących zarówno projekt jak i kępińskie drzewa.
więcej15.06.2016
Równać Szanse - Adoptuj drzewo! My już to zrobiliśmy! Działanie w ramach projektu „Moje drzewo ma na imię Stasiek”

15 czerwca 2016 roku uczestnicy projektu „Moje Drzewo ma na imię Stasiek” prowadzonego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kępnie zorganizowali na kępińskim Rynku imprezę promującą adopcję miejskich drzew. Młodzi ludzie zachęcali mieszkańców miasta aby poszli w ich ślady i przygarnęli dowolnie wybrane przez siebie drzewo.

więcejTak wyglądają wydrukowane mapy, a my przygotowujemy się do imprezy plenerowej na Kępińskim Rynku w dniu 15 (środa) czerwca 2016 r.


06.09.2016
Pomóżmy kasztanowcom edycja 2016 cz. 2

9 czerwca 2016 roku grupa kępińskiej młodzieży uczestnicząca w projekcie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie pn.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest od lutego do lipca 2016 roku, uczestniczyła w działaniach prowadzonych przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie pn.: ̶Pomóżmy kasztanowcom edycja 2016”.
więcej


21.05.2016
Równać Szanse - warsztaty działania w przestrzeni miejskiej

Warsztaty o tym, jak zaplanować działania w przestrzeni miejskiej odbyły się w sobotę 21 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku.
więcej


23.04.2016
Równać Szanse - warsztaty komiksu część 3

Kolejne warsztaty tworzenia komiksów odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w sobotę 23 kwietnia. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku. W tym dniu obchodziliśmy także „Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich”, co świetnie korespondowało z odbywającymi się zajęciami.
więcej


12.04.2016
Pomóżmy kasztanowcom edycja 2016

12 kwietnia 2016 roku grupa kępińskiej młodzieży uczestnicząca w projekcie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie pn.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest od lutego do lipca 2016 roku, uczestniczyła w działaniach prowadzonych przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie pn.: ̶Pomóżmy kasztanowcom edycja 2016”.
więcej
09.04.2016
Równać Szanse - warsztaty graficzne MAPA

Warsztaty graficzne dla młodzieży pt.: „Mapa - graficzne sposoby obrazowania informacji” odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w sobotę 9 kwietnia. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku.
więcej


Kilka części mapy, która powstaje w projekcie:


22.03.2016
Równać Szanse - spotkanie z koordynatorem programu Równać Szanse z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży Arturem Łęgą

Kilka fotek ze spotkania z Panem Arturem.19.03.2016
Równać Szanse - warsztaty komiksu cz. 2

Kolejne z cyklu warsztaty tworzenia komiksów odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w sobotę 19 marca. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku.
więcej
12.03.2016
Równać Szanse - warsztaty komiksu cz. 1

Warsztaty tworzenia komiksów odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w sobotę 12 marca. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku. W pierwszej części spotkania prowadzący przybliżył uczestnikom historię i sztukę komiksu, która czasem bywa niedoceniana, omówił różne sposoby tworzenia i komponowania kadrów. Młodzież mogła poznać najciekawsze prace znanych „komiksiarzy”, porównać wybrane komiksy.
więcej
27.02.2016
Program Równać Szanse - projekt pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek” - wykład o drzewach

Kolejne spotkanie z projektu prowadzonego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kępnie pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek” odbyło się 27 lutego. Gościem młodzieży był Radosław Ertel, pracownik Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach, który podzielił się z uczestnikami projektu swoją ogromną wiedzą na temat drzew.
więcej
20.02.2016
Program Równać Szanse - projekt pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek” - warsztaty intergracyjne

Pierwsze warsztaty dla młodzieży uczestniczącej w projekcie pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać Szanse 2015 - Regionalny Konkurs Grantowy odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w minioną sobotę. Integracja grupy przebiegała w wesołej atmosferze.
więcej
Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Równać Szanse
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno